Pomůžeme zpracovat a roztřídit váš odpad.

V dnešní době je třídění odpadu nedílnou součástí našeho života. Ve firmách existuje povinnost třídit odpad a shromažďovat ho odděleně v místě vzniku. S tím si hravě poradí třídící linky na odpad. Ty dokáží separovat a zároveň recyklovat všechny typy, což má pozitivní dopady na životní prostředí. Popíšeme vám, jak třídit odpad ve firmách pomocí třídících linek.

Proč třídit odpad?

V podniku je produkce odpadu mnohem vyšší než v domácnostech, a proto je důležité začít efektivně nakládat s odpady i ve vaší firmě. Pokud správně odpady nezpracováváte, hrozí vám vysoké pokuty. Nezapomínejte, že společnosti nesmějí využívat popelnice na tříděný odpad obcí a měst a musí se vybavit vlastními kontejnery.

Třídící linka ve firemních barvách

Lidé v dnešní době produkují obrovské množství odpadu a tím že jej budeme třídit a recyklovat, můžeme ho znovu využít. Správné nakládání s odpady zamezí také pronikání odpadu do vod, lesů nebo vzduchu. Naše firma vám nabízí komplexní služby v oboru odpadového hospodářství. Dokážeme najít to správné řešení v podobě třídící linky pro všechny druhy odpadu. Sestavíme je podle prostorových dispozic a dle vašich osobních preferencí, co se týká jejich designu a barevného provedení.

Z čeho se třídící linky skládají?

Hlavním posláním třídících linek je oddělovat různorodé odpadní materiály – sklo, plast, papír a kovy, karton či dokonce textilie. Vše začíná u samotného sběru odpadu, jeho třídění ručně nebo mechanicky, a nakonec zpracování a recyklace. Ze kterých „pomocníků“ lze poskládat třídící linka?

Dopravník

Dopravník je zařízení mechanického charakteru a slouží k přesunu recyklovatelných materiálu z jednoho místa na druhé. Existuje několik typů dopravníků na odpad (pásový, řetězový, lamelový). Záleží, jaký druh, velikost a množství odpadu bude dopravník přepravovat. Má také za úkol vyvézt neroztříděný odpadní materiál k plošině s pracovníky, kde dochází ještě k ručnímu třídění. Dopravník poté pokračuje v transportu již roztříděného odpadu dále po lince, kde se dostává do balíkovacího lisu, drtiče, propichovačky nebo lisovacího kontejneru.

Propichovačka

Jak už název napovídá, jedná se o zařízení, které slouží k propichování PET lahví a odpadu podobného charakteru, než se dostanou k dalšímu zpracování. Propichovačka má za úkol minimalizovat objem PET lahví, což vede k dokonalejšímu stlačení do balíku. Má také za úkol vytvořit prevenci výbuchu během stlačení a zajistit odtok zbytkové tekutiny.

Vyklápěcí zařízení

Jde o speciální stroj, který slouží k vyklápění odpadu, v tomto případě na třídících linkách. Nabízíme také externí vyklápěcí zařízení v pojízdných variantách. Tyto stroje zajišťují správné umístění odpadu do místa zpracování.

Balíkovací lis

Balíkovací lis má za úkol zmenšit objem lisovaného odpadního materiálu, čímž také snižuje náklady na jeho odvoz. Po stlačení z lisu dostáváme odpadní materiál ve formě balíku. Balíky se snáze skladují a přesouvají. U nás najdete lisy od 3-12 a od 20-100 tun lisovacího tlaku. K lisu lze připojit příslušenství, například již zmíněnou propichovačku, vyklápěcí zařízení a další.

Lisovací kontejner

Součástí procesu zpracování a recyklace odpadu je lisovací kontejner, který je perfektním řešením v prostorách, ve kterých se hromadí velké množství odpadního materiálu. Lisovací kontejner snižuje jeho objem až na šestinu. Dokáže tak vytvořit kompaktní balíky, se kterými se snadno manipuluje a jsou ideální k uskladnění.

 

Na našich stránkách najdete různé varianty třídících linek. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle +420 465 676 655 nebo e-mailem trade@lux-ptz.com.