O společnosti

Specialista na odpadové hospodářství

Firma LUX-PTZ s.r.o. se sídlem v Jablonném nad Orlicí byla založena dne 9. 2. 1995 za účelem poskytování komplexních služeb v oblasti odpadového hospodářství včetně poradenství. Naší činností je nákup, prodej a servis lisovací techniky na zpracování obalových a odpadových materiálů. Jsme výhradní prodejce strojů a zařízení vyráběných firmou LUX spol. s r.o. pro tuto oblast výroby.

V prosinci roku 2000 v naší firmě úspěšně proběhl certifikační audit a v únoru 2001 jsme získali certifikát jakosti dle DIN EN ISO 9001:1994 od TÜV Rheinland / Berlin-Brandenburg.

Naše společnost je zaměřena na poskytování služeb v oblasti odpadového hospodářství, které se dostává do popředí zájmu široké veřejnosti především z důvodu ochrany životního prostředí. Komplexně zpracováváme systémy úpravy a likvidace odpadu včetně dodávky „na klíč“ pro správní budovy, banky, hotely, obchodní centra, výrobní haly, sklady, sběrné dvory a další objekty, kde vzniká větší množství odpadu. Stroje a zařízení od LUX – PTZ s.r.o. najdete v celé řadě renomovaných podniků a společností.

Specializujeme se na technologie pro nakládání s odpady. Zajišťujeme vývoj i výrobu široké škály hydraulických balíkovacích lisů, které se navzájem liší lisovacím tlakem, hodinovým výkonem, ale i velikostí lisovacího prostoru. Jsme firmou s letitými zkušenostmi v oboru a díky tomu můžeme zodpovědně prohlásit, že naše výrobky jsou provozně spolehlivé, na vysoké technické úrovni a odpovídají aktuálním bezpečnostním nařízením. Naší neustálou snahou je zkvalitňování výrobků a souvisejících služeb. Díky tomu jsme vždy o něco napřed při řešení požadavků našich zákazníků.

 • POSKYTUJEME BEZPLATNÉ PORADENSTVÍ PŘI ŘEŠENÍ ZÁKAZNICKÝCH POŽADAVKŮ
 • NA VŠECHNY VÝROBKY POSKYTUJEME ZÁRUKU 12 MĚSÍCŮ
 • PROSTŘEDNICTVÍM AUTORIZOVANÝCH SERVISNÍCH STŘEDISEK ZAJIŠŤUJEME SERVIS PO CELÉ ČR A SR

Jako specialisté na odpadové hospodářství jsme schopni navrhnout a kompletně vybavit všechny prostory – kde odpad vzniká, krátkodobě se skladuje, nebo odkud se odváží – kapacitně nejvhodnějším zařízením.

Stroje a zařízení, které dodáváme jsou na vysoké technické úrovni jak kvalitou a spolehlivostí, tak i hospodárností provozu. V našem výrobním programu a doplňkovém sortimentu naleznete:

 • KOŠE A NÁDOBY NA ODPAD (prostředky pro primární třídění odpadu)
  Ucelený systém odpadkových košů, kontejnerů a manipulačních vozíků přináší optimální řešení pro primární třídění odpadů.
 • GRAVITAČNÍ SHOZY
  Sofistikované řešení toku odpadů v budově. Použití gravitačních shozů přináší výraznou úsporu manipulačních časů. Tímto výrazně roste produktivita úklidu.
 • LISY ODPADU
  Vyrábíme lisy odpadu v několika výkonových řadách a různých provedeních. Výběr konkrétního lisu závisí na individuálních požadavcích nejen hodinového výkonu zpracovaného odpadu dle druhů a počtů skupin odpadů, ale i na velikosti výsledného balíku, se kterým budete manipulovat.
 • PŘÍSLUŠENSTVÍ A SPOTŘEBNÍ MATERIÁL
  Nabízené příslušenství usnadňuje veškerou manipulaci s odpadem a slisovanými balíky. Zároveň zvyšuje zhutnění materiálu finálního balíku.

Další potřebná zařízení vycházející z požadavků projektů doplňujeme výrobky renomovaných zahraničních firem.