Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >

Vyjádření k aktuální situaci

Pozorně sledujeme aktuální situaci ohledně Coronaviru (COVID-19) a důsledně dodržujeme doporučení, vydaná vládou, abychom ochránili naše zákazníky, zaměstnance i ostatní obyvatele ČR.

I když se snažíme zachovat nejvyšší úroveň služeb, nevyhnutelně to bude záviset na aktuálních okolnostech. Naší prioritou je rychlá reakční doba pro případy poruchy a zajištění následného servisu. To může vést k menším zpožděním v údržbě, jež se doufáme setká s pochopením z vaší strany.

Pokud v tuto chvíli budete potřebovat pronájem nebo nákupy, neváhejte nás kontaktovat na čísle +420 731 449 613.

Rádi bychom vás ujistili, že i nadále zachováváme naše vysoké standardy bezpečnosti a čistoty. Kromě provádění nezbytných opatření za účelem omezení šíření choroboplodných zárodků v našich zařízeních jsme i nadále ostražití a přijmeme další preventivní opatření podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO), Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a vlády.

I nadále budeme monitorovat vývoj situace a v případě potřeby vás budeme včas informovat.

Děkujeme, tým LUX-PTZ, s.r.o.

Gravitační shozy – efektivní a ekologické řešení logistiky odpadů

V dnešní době naštěstí čím dál víc z nás myslí (eko)logicky, a proto nám není lhostejné, jakým způsobem nakládáme s naším životním prostředím. Zároveň si uvědomujeme i důležitost hygieny a lhostejná nám není ani estetická stránka života. Právě syntézou těchto našich potřeb se mohou stát gravitační shozy, používané k logistice odpadů či špinavého prádla. Jedná se o řešení, které skvěle využijí jak nemocnice a pečovatelské domy, tak i banky, administrativní budovy nebo bytové domy.

Jak to vlastně funguje?

Tak jako většina dobrých nápadů je i tento založen na zcela jednoduchém principu – a tím, jak už název napovídá, je zde gravitační síla. Do konstrukce budovy jsou zabudována potrubí, která v suterénu budovy ústí buď do prádelny (v případě shozů špinavého prádla) nebo do technické místnosti, kde se nacházejí balíkovací lisy, případně svozové kontejnery na tříděný odpad. Špinavé prádlo nebo tříděný odpad v pytlích se do potrubí vhazuje pomocí strategicky rozmístěných vhazovacích dvířek. Ta mohou být klidně v každém patře.

 

gravitacni_shozy

 

Hlavní přednosti gravitačních shozů

  • Jsou levnější než jiné systémy logistiky odpadů – například výtahy apod.
  • Jsou hygienické – případný kontakt s odpadním materiálem, případně se špinavým prádlem, je omezen na minimum.
  • Je možné pro ně zařídit samostatný protipožární systém nebo systém automatického čištění a desinfekce.
  • Výrazně urychlují transport materiálu do technické místnosti.
  • Mají téměř neomezenou životnost.