Lisovací kontejner šetří prostory i náklady

Do firem, kde se pracuje s velkým množstvím kartónů, plastů či komunálních odpadů, je vynikajícím pomocníkem lisovací kontejner. Velmi dobře dokáže zhutnit velký objem odpadu, což ve finále šetří náklady na manipulaci i skladovací prostory.

Kontejnerový lis je výborným řešením všude tam, kde se vyskytuje velké množství odpadu. Poradí si s plastem, kartonem, obalovými materiály i směsným komunálním odpadem.

Objem se zmenší až šestkrát

Jak moc se podaří zmenšit objem odpadu samozřejmě závisí na typu odpadu a také síle lisu. Lis je proto vhodné vybrat i s ohledem na odpad, který jím bude zpracováván. Každopádně platí, že se objem odpadu může zmenšit až šestkrát, což znamená slušnou úsporu nákladů.

Ušetří se za skladovací prostory i za dopravu. Pokud se odpad slisuje, není třeba ho vyvážet tak často, náklady za odvoz odpadu se sníží na šestinu. Investice do lisovacího kontejneru se tedy navrátí.

Menší množství odpadu prospěje i přírodě

Nejde však pouze o peníze, odpad ve slisované formě je příznivější taktéž pro přírodu. V době, kdy zamořujeme planetu neskutečným množstvím odpadků, je určitě krok správným směrem odpad aspoň slisovat, aby se zmenšil jeho objem.

Moderní lisovací kontejnery mají celou řadu funkcí

Lisovací kontejnery jsou dostupné v mnoha variantách, menší mají přípojný kontejner (manuálně či hydraulicky), ty větší jsou s kontejnerem vloženým. Myslí se prakticky, konstrukční řešení je přizpůsobeno tak, aby nevytékaly tekuté složky odpadu. Dokonce ani není nutné lis často čistit, hydraulické válce se totiž vůbec nedostanou do kontaktu s lisovaným odpadem.

Kontejner dokáže SMS zprávou signalizovat naplnění, lis je vybaven elektronickou řídicí jednotkou a používat se dá kdekoliv, stačí ho zapojit do elektřiny.

Chcete si prohlédnout různé typy lisovacích kontejnerů a lisů? Podívejte se na naši nabídku.