Balíkovací lisy pomáhají efektivně nakládat s odpadem

Vzniká ve vaší firmě větší množství odpadu v podobě kartonu, fólie, plechovek, PET lahví, apod.? Pak zřejmě přemýšlíte, jak je efektivně likvidovat, respektive třídit, snížit jejich objem a docílit stále uklizených prostor, ať už ve výrobě nebo skladu. Ideálním řešením je pořídit balíkovací lis, který velké množství odpadu zpracuje do prostorově úsporného balíku.

Balíkovací lisy jsou vynikajícím pomocníkem pro logistické společnosti, průmysl, maloobchod nebo podnikatele z oblasti hotelnictví a pohostinství. Všude tam totiž dodavatelé denně přiváží vstupní materiály, zboží zabalené v obalech, a tak vzniká velké množství odpadu. Tento odpad zabírá cenné místo, což firmě způsobuje další náklady – na pronájem skladovacích prostor, na přepravu atd.

Lepší manipulace i čistší prostředí

Nejde přitom jen o prostor, lisy odpad zpracují do takové podoby, že se s ním mnohem lépe nakládá. Balík snadno naložíte například pomocí vybíracího rudlu, který usnadní manipulaci,  případně vyšší řada lisů je vybavena hydraulickým vyklápěním balíků na předem připravenou paletu. Kromě toho se vám pak PET lahve nebo kartony neválí všude možně okolo, jsou slisované a pevně drží svůj tvar, dají se dokonce skládat na sebe, takže opravdu ušetříte prostor, ale především při správném vytřídění se nebere již jako odpad, ale výkupní komodita.

.

Správně vybraný lis je základ

Balíkovacích lisů nabízíme širokou škálu, od 3-12 a od 20-100 tun lisovacího tlaku. U námi nabízených typů je možné lis doplnit o další škálu příslušenství, jako je propichovačka PET lahví, různé typy vyklápěcích zařízení na různé typy nádob a u některých typů o neomezené množství dalších přídavných komor nejen pro přímé třídění více druhů materiálů, různé typy vázacího materiálu, úpravu komory pro lisování vlhkého materiálu do pytle, nebo také úpravu na lisování sudů, barelů a plechovek. 

A kde balíkovací lisy pořídit? Podívejte se na naši nabídku. V ideálním případě nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 465 676 654, nebo na e-mailu: trade@lux-ptz.com. Nabízíme i 24hodinový záruční a pozáruční servis, samozřejmostí je také 12měsíční záruka.